Bas Keijzer e.a. - De Avonden
"Dit is veel en veel meer dan een schitterend toneelstuk. (…) 'De Avonden' stijgt boven plot en materie uit", schreef Gerard Reve in 1996 over de theaterbewerking van zijn beroemde roman. Reve beschreef in deze klassieker weergaloos de verstikkende saaiheid van het naoorlogse Nederland. Het verhaal speelt zich af tijdens de laatste tien dagen van het jaar 1946. De 23-jarige hoofdpersoon Frits van Egters ziet zijn leven verlopen in zinloosheid, verveling en eenzaamheid. Humor en hoop op een hoger en groter bestaan houden hem op de been.
‘Léon van der Sanden is erin geslaagd zijn toneelbewerking allesbehalve saai te laten zijn. De uitvergroting van deze ondraaglijke saaiheid is namelijk uiterst komisch.’ - Dagblad Metro ****
‘Grootste kracht is de Frits van Egters van Thomas Cammaert, die perfect de wanhoop onder alle ironische vormelijkheid weet zichtbaar te maken.’ - Elsevier
'Cammaert [...]een indrukkwekkende Frits.' - Onstage.nl ***
tekst: Gerard Reve · bewerking en regie: Léon van der Sanden · spel: Thomas Cammaert, Bas Keijzer, Hanne Arendzen, Thijs Prein e.a.
Einde voorstelling ca 23.15 uur en er is een pauze.
| Genre: | toneel |
|---|---|
| Website: | www.bostheaterproducties.nl |
- geweest
- terug naar overzicht
| prijzen | ||
|---|---|---|
| 1e rang | normaal: | € 23.75 |
| CJP: | € 21.25 | |
| 65+: | € 21.25 |

